Trafik bilgi işaretleri

trafik bilgi işaretleri

Trafik bilgi işaretleri Trafik bilgi işaretleri ne anlama geliyor?.
Trafik bilgi işaret levhaları,Trafik bilgi işaretleri ve anlamları
Trafik tehlike uyarı ve trafik tanzim işaretleri vb. gibi işaretlerin önemli ve yararlı olduğu kadar birde Trafik bilgi işaretleri bulunmaktadır.Trafik bilgi işaretleri bir yerleşim yeri,tünel,Çeşme,benzin istasyonu gibi bir çok yer ve yol durumu hakkında bizlere bilgi vermektedir.Aşşağıda Trafik bilgi işaretleri ve anlamlarına göz atabilirsiniz.

Trafik bilgi işaretleri Trafik bilgi işaretleri(Levhalarının)Anlamı
trafik bilgi işaretleri Kavşak öncesi yön levhası : Kavşak öncesi bilgi levhası sürücüye gitmek istediği yönü önceden seçmelerini ve ona göre şeritlerini korumaları veya değiştirmelerini sağlayarak güvenli şekilde yönlerini tahin etmelerini ve gidecekleri yönü karıştırmamalarını konusunda bilgi verir.
trafik bilgi işaretleri Kaplama üstü yön levhası : Bu yön lehvası yol (kaplama) üzerinde sürücülere gittikleri istikamette sapaklar(yön) hakkında bilgi vermektedir.Böylelikle sürücü levhada ki bilgiye göre gitmek istediği yön hakkında yol bilgisi alır ve ona göre şeridini korur veya değiştirir.
trafik bilgi işaretleri trafik bilgi işaretleri trafik bilgi işaretleri Girişi olmayan yol kavşağı: Bu işaret sürücülere girişi olmayan kavşağa girmemeleri gerektiğini bildirir.
trafik bilgi işaretleri İleriki kavşakta sola dönüş yasağını gösteren işaret levhası:Kavşağa yaklaşan sürücülere ileride ki kavşakta sola dönüğün yasak olduğunu haber vermektedir.
trafik bilgi işaretleri Kavşak öncesi şerit seçimi levhası:Kavşak öncesi sürücülere gidecekleri yöne göre şerit seçimi yapmaları hakkında yol bilgisi veren trafik bilgi işareti.
trafik tanzim işaretleri Kavşak içi yön levhası:bu işaret ile Ankara ilinin hangi istikametde olduğu ve Ankara'ya gitmek isteyen sürücülerin o yönde ilerlemesi gerektiğini bildirmektedir.
trafik tanzim işaretleri Kavşak içi yön levhası:Yine bir Kavşak içi yön levhası ve Belkıs istikametine gitmek isteyen sürücülere mesafe ve Turistik alan olduğu bilgisi vermektedir.
trafik tanzim işaretleri Kavşak içi yön levhası:Havalimanına veya o istikamete gitmek isteyen sürücülerin gitmesi gerektiği yönü işaret eder..
trafik tanzim işaretleri Türkiye hız sınırı levhası:Sınır kapılarında veya uluslararası havalimanlarında Türkiye'ye giriş yapanlara Türkiye'de hız sınırları hakkında bilgi vermektedir.
trafik tanzim işaretleri Otoyol başlangıç levhası:Sürücülere otoyolun başladığını işaret eder ve otoyolda yasaklar hakkında bilgi verir.

Diğer trafik bilgi işaretleri

trafik bilgi işaretleri

Trafik Tehlike ve uyarı işaretleri başlıklı yazımıza alttaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Trafik Tehlike ve uyarı işaretleri
Trafik tanzim işaretlerine göz atmak isterseniz alttaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Trafik tanzim işaretleri